Tutu voorstelling

Op donderdag 2 april trokken we er met de dansklassen van leerjaar 3 en 4 havo/vwo van Stedelijk Dalton College Alkmaar erop uit voor een bezoek aan de dansvoorstelling ‘Tutu’ van Chicos Mambo in Theater De Vest. Het eindigde met allesbehalve een avondje stilzitten!

De voorstelling zat vol herkenbare dansfragmenten: van klassiek ballet, de tango tot derwisj (Turkse dans), moderne dans en dansimprovisatie. Zelfs Strictly Come Dancing kwam voorbij. Alsof dat nog niet genoeg was, werden ook hardnekkige vooroordelen over dans niet geschuwd en dat leverde hier en daar ook reacties uit de zaal op. Het vooroordeel dat elke mannelijke danser per definitie homo zou zijn en dat dans niet meer is dan “een hobby” kwamen o.a. voorbij. Dans is een serieus beroep en een volwaardige kunstvorm.

Het meest bijzondere aan deze dansvoorstelling was dat bijna alles werd gedanst door mannen. Ook de vrouwenrollen en met volle overtuiging. Elke danser had een eigen, uitgesproken karakter, wat zorgde voor een aaneenschakeling van hilarische momenten. Typische dansclichés werden uitvergroot en met zichtbaar plezier neergezet, waardoor het publiek regelmatig in de lach schoot.

De kostuums wisselden in rap tempo af en werden zonder enige gêne gedragen. Ondertussen bleef de dans technisch sterk, strak uitgevoerd en met een flinke knipoog. Binnen no-time hadden de dansers de hele zaal mee. Kortom, een voorstelling die niet alleen indruk maakte, maar ook bewees dat dans vooral ook heel komisch mag zijn. 

Meer nieuws